Çocukların Babalarını Benzettiği Süper Kahramanlar

Ömrünüz boyunca türlü fedakarlıklar yapan babalar, çocukları için birer süper kahramanlardır. Sizin için tüm zorlukları göğüslemiş olan ve en zor anında uçarak yanınıza gelen adam hayatınızın sonuna kadar tek kahramanınız olarak kalır. Peki, babanız bir süper kahraman olsa hangisi olurdu hiç düşündünüz mü? Superman mi batman mi yoksa flash mi? Babaların en çok benzetildiği süper kahramanları sizin için derledik. Babanız sizin gözünüzde hangi süper kahramana benziyor yorum yaparak bizimle paylaşabilirsiniz 🙂

 

Babanız Süper Kahraman Olsaydı Hangisi Olurdu?

 

Superman

cocuklarin-babalarini-benzettigi-super-kahramanlar-1

Çocukların hayranlıkla izlediği superman tıpkı babaları gibi her zorlukta insanların yanında.

 

Hulk

cocuklarin-babalarini-benzettigi-super-kahramanlar-2

Kendisini tehlikede hissettiği an dönüşen Hulk çocukların kendisini tehlikelerden koruyan babasıyla özdeşleştirdiği karakterlerden.

 

Batman

cocuklarin-babalarini-benzettigi-super-kahramanlar-3

Suça karşı savaşan Batman zekası ve sahip olduğu teknoloji gücüyle düşmanlarını alt eden süper kahramanlardan. Süper güçleri olmasa da düşmanlarının karşısında duramadığı batman çocukların en çok sevdiği ve babasına benzettiği kahramanlar arasında yer alıyor.

 

Ironman

cocuklarin-babalarini-benzettigi-super-kahramanlar-4

Giydiği demir zırhla teröristlere karşı savaş açan Demir Adam çocukların keşke babam olsa dediği süper kahramanlardan.

Örümcek Adam

cocuklarin-babalarini-benzettigi-super-kahramanlar-5

Bileğinden çıkardığı ağlarla apartmanlar arasında dolaşan Örümcek Adam çocukların babasıyla özdeşleştirdiği diğer kahramanlardan biri.

 

Mr. Incredible

cocuklarin-babalarini-benzettigi-super-kahramanlar-7

Süper ailenin süper babası Mr. Incredible çocukların hayran olduğu süper kahramanlardan ve tabii ki babası bir kahraman olsaydı Mr. Incredible gibi ailesiyle birlikte iyi bir ekip olurdu.

 

Flash

cocuklarin-babalarini-benzettigi-super-kahramanlar-8

Babası hızlı koşan çocukların tabii ki babası Flash gibi bir süper kahraman olacak.

 

Tasarımlarıyla Sizi Cezbedecek 8 Promosyon USB Bellek

Firmanızı temsil edecek promosyon USB bellek ürünlerinin tasarımlarıyla dikkat çekici ve kullanışlı olması önemlidir. Önemli belgelerinizi cebinizde taşıma kolaylığı sunan USB Bellekler müşterilerinizin de sürekli kullanacağı aksesuarlardan biri haline gelerek bilinirliğinizi arttırmaya katkıda bulunacak. Üzerinde firma adınızın veya logonuzun yer alacağı USB bellekler arasında farklı işlevlere sahip modeller de bulunuyor. Sizler için derlediğimiz birbirinden özel USB belleklere göz atabilir, kurumsal kimliğinize en uygun olanı tercih edebilirsiniz.

 

En Çok Tercih Edilen Promosyon USB Bellek Örnekleri

Kart USB Bellek

tasarimlariyla-sizi-cezbedecek-8-promosyon-usb-bellek-1

İnce tasarımıyla cüzdanınızda taşıyabileceğiniz Kart USB Bellek kartvizitinizin yerini alacak promosyon ürünlerinden. Kart şeklindeki geniş yüzeyi sayesinde üzerinde firma isminize, logonuza ve iletişim bilgilerinize yer verebilirsiniz.

 

Ahşap Tasarımlı Promosyon USB Bellek

tasarimlariyla-sizi-cezbedecek-8-promosyon-usb-bellek-2

Teknolojiyi doğayla buluşturan Ahşap USB Bellek 8 GB kapasitesiyle birçok belgeyi yanınızda taşımanıza olanak sağlıyor. Şık tasarıma sahip bellek üzerine şirket isminizi yazdırabileceğiniz gibi dilerseniz müşterinizin ismini yazdırabilirsiniz. İsmine özel hazırlayacağınız hediyeyle müşterilerinizin dikkatini çekmeyi başaracak ve hafızalarında yer etmelerini sağlayacaksınız.

 

Ekran Kalemli Promosyon USB Bellek

tasarimlariyla-sizi-cezbedecek-8-promosyon-usb-bellek-3

Dokunmatik ekran kalemiyle USB Belleği tek bir üründe buluşturarak sizler için oldukça kullanışlı bir promosyon ürünü hazırladık. İş hayatında sıklıkla kullanılan dokunmatik telefonların, tabletlerin kullanımını kolaylaştıracak dokunmatik ekran kaleminizi bir anda belgelerinizi taşıdığınız USB belleğe dönüştüreceksiniz. Üzerine isim yazdırarak kişiye özel hale getirebilirsiniz.

 

Kişiye Özel USB Sunum Kalemi

tasarimlariyla-sizi-cezbedecek-8-promosyon-usb-bellek-4

Firmanız adına yapacağınız sunumlarda şık bir sunum kalemi kullanmanız herkesin dikkatini çekecek ve işinize ne kadar önem verdiğinizi göstereceksiniz. 15 metre mesafeden bile sunumların kontrol edilmesini sağlayan özel kalem, power point üzerinde sayfa değiştirme, ekran karartma, lazer ile işaretleme işlemlerini rahatlıkla gerçekleştirir. 4 GB ve 8 GB kapasiteye sahip USB belleği ile sunum dosyalarınızı taşıyabilir ve bilgisayara aktarabilirsiniz.

 

Akıllı Telefonlara Çift Taraflı USB Bellek

tasarimlariyla-sizi-cezbedecek-8-promosyon-usb-bellek-5

Akıllı telefonlarınızdaki dosyalarınızı aktarmak ve şarj etmek için artık yanınızda şarj kablosu taşımanıza gerek yok! Cebinizde taşıyabileceğiniz Çift Taraflı USB Bellek ile telefonunuzu bilgisayardan, powerbankten şarj edebileceksiniz.

 

Akrilik Promosyon USB Bellek

tasarimlariyla-sizi-cezbedecek-8-promosyon-usb-bellek-6

Özel metal kutusuyla gönderilen USB Bellek müşterilerinizin ismine özel tasarlayabileceğini şık hediye alternatiflerinden biri olacak. Çalıştığında etrafa mavi ışık yayan USB Bellek 8 GB kapasiteye sahiptir.

 

Mali Müşavirlere Özel USB Bellek

tasarimlariyla-sizi-cezbedecek-8-promosyon-usb-bellek-7

4 GB kapasiteye sahip flash belleklerin kapağı üzerine bilgilerinizi bastırabilirsiniz. Mali müşavirlere özel tasarlanmış olan USB belleği dilerseniz siz de firmanız için özel hale getirebilirsiniz. Kapağında bulunan eklentisi sayesinde anahtarlık olarak da kullanabileceğiniz işlevsel promosyon USB belleklerden biridir.

 

LED Işıklı Promosyon Akrilik USB Bellek

tasarimlariyla-sizi-cezbedecek-8-promosyon-usb-bellek-8

Akrilik ve ahşabın birlikte şık bir görünüm oluşturduğu USB Bellek 8 GB kapasiteye sahiptir. Şirket isminizi ahşap gövde üzerine özel bir teknikle işlenecektr.

Firmaların Vazgeçemediği 10 Promosyon Ürünü

Bir firmanın güvenilirliğini garanti edebilecek en kolay yöntemlerden birisi de, müşterilerine vereceği promosyon ürünleridir. Hızla büyüyen firmanızın sesini herkese duyurmak istiyorsanız kaliteli ve birbirinden kullanışlu bu promosyon ürünleri ile tanışmaya hazır  mısınız? Promosyon ürünlerimiz sayesinde firmanızın ismini herkese duyurabilir ve müşterilerinize sizi hatırlatacak küçük bir hediye verebilirsiniz. Promosyon ürünlerinin üzerinde firma bilgileriniz ve firma logonuz yer alacaktır.

En Kullanışlı Promosyon Ürünleri 

1. Promosyon Kalem Modelleri

firmalarin-vazgecemedigi-10-promosyon-urun-1

Şirketinizin ismini yazdırabileceğiniz bu tükenmez kalemler sayesinde müşterilerinizin hafızasına kazınabilirsiniz. Kalemler dokunmatik cihazlarla uyumlu olup, dokunmaktik ekran kalemi olarak da kullanılabilmektedir. Kalemlerin siyah, beyaz, mavi ve kırmızı olmak üzere 4 renk seçeneği bulunmaktadır.

Promosyon kalemler hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın.

2. Promosyon Kupa Bardaklar

firmalarin-vazgecemedigi-10-promosyon-urun-2

Çalışanlarınızı şirket isminizle motive etmeye ne dersiniz? Firma logonuzu ve isminizi bastırabildiğiniz bu kupa bardaklar, iş yerinize olan güveninizi gözler önüne serecek.

Promosyon kupa bardaklar hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın.

3. Promosyon Küp Bloknotlar

firmalarin-vazgecemedigi-10-promosyon-urun-3

Müşterilerinize, onlara sizi hatırlatacak kullanışlı ve küçük bir jest yapmak istiyorsanız, şirket logonuzun ve isminizin yer alacağı küp bloknotlara ne dersiniz?

Promosyon küp bloknotlar hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın.

4. Promosyon Tişört Modelleri

firmalarin-vazgecemedigi-10-promosyon-urun-4

Müşterilerinizin girdikleri her ortamda firmanızı temsil etmelerini istiyorsanız, logonuzu bastırabileceğiniz bu tişörtler tam sizlik! Promosyon tişörtlerin siyah ve beyaz olmak üzere iki renk seçeneği bulunmaktadır.

Promosyon tişörtler hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın.

5. Promosyon Ajandalar

firmalarin-vazgecemedigi-10-promosyon-urun-5

Tamamen firmanıza özel olarak hazırlanacak ajandalar ile müşterilerinizi mutlu etmeniz hiç zor değil! Bu ajanda tek renktir.

Promosyon ajandalar hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın.

6. Promosyon Usb Bellek Modelleri

firmalarin-vazgecemedigi-10-promosyon-urun-6

Teknolojinin revaçta olduğu bir devirde, müşterileri en çok teknolojik promosyon ürünleri mutlu eder. Usb bellek üzerine firma isminizi yazdırabilmektesiniz.

Promosyon usb bellek hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın.

7. Promosyon Çakmaklar

firmalarin-vazgecemedigi-10-promosyon-urun-7

En çok tercih edilen promosyon ürünlerinden birisi de hiç şüphesiz promosyon çakmaklardır. Çakmakların üzerine firma isminiz ve firma logonuz yer alacaktır.

Promosyon çakmaklar hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın.

8. Promosyon PowerBank Modelleri

firmalarin-vazgecemedigi-10-promosyon-urun-8

Firmanızın kurtarıcı kimliğini temsil edecek promosyon ürünlerine ihtiyacınız varsa siyah, mavi, kırmızı ve beyaz olmak üzere 4 farklı renk seçeneği bulunan bu Powerbank’ları görmeden geçmeyin.

Promosyon powerBank hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın.

9. Promosyon Duvar Saatleri

firmalarin-vazgecemedigi-10-promosyon-urun-9

Logo ve slogan bilgilerinizin yer alacağı promosyon duvar saatlerinin farklı üç seçeneği bulunmaktadır. Şirket çalışanlarınızın ve müşterilerinizin duvarlarını firma promosyon saatiniz ile süsleyebilirsiniz.

Promosyon duvar saati hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın.

10. Promosyon Karton Çanta

firmalarin-vazgecemedigi-10-promosyon-urun-10

En iyi reklam yönteminin karton çantalar olduğunu düşünüyorsanız, firma isminizle logonuzun yer alacağı promosyon karton çantaları kaçırmayın!

Promosyon karton çanta hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın.

Kadınların ve Erkeklerin Hoşlanma Belirtileri

Hoşlantının nasıl bir duygu olduğunu hemen hemen herkes bilir. Hiçbir şekilde açıklanamayan hiçbir betimlemenin yerini alamayacağı bu özel duygular sadece davranışlarımıza yansır ve sevgi gibi soyut bir kavramı somutlaştırmaya çalışırız hepsi bu kadar. Aşkın hissettirdiklerini hiçbir şeyde bulamazken tek bir kişinin size hayatı özetlemesi muazzam gelir. Yaşamanın büyük bir zevk olduğunu, o kişi yanınızda olmadığı vakit çoğu şeyin anlamsız olduğunu kabullenirsiniz.  Kelimelerin kifayetsiz olduğunu söylüyoruz ya bu kifayetsizlik düğümünü çözebilecek en temel yolun davranışlar olduğunu düşünüyorum. Kadınların ve erkeklerin hoşlandıkları zaman nasıl bir tavır takındıklarını, davranışlarında ne gibi değişiklikler olduğunu  merak edenler bu yazımızı muhakkak okumalılar..

 

Erkeklerin Hoşlanma Belirtileri 

Bakışlarını Kaçıran Erkek

kadinlarin-ve-erkeklerin-hoslanma-belirtileri-1

Gerçekten seven erkekler dinlerken bayanların söyledikleriyle ilgilenirler fakat söz konusu göz temasına geldiği vakit 4-5 saniyeden fazla sevdiği bayanın gözlerine bakamazlar. Hatta bakışlarını nereye kaçıracağını şaşırabilirler.
Araştıran Erkek

Gittiğiniz yerleri, arkadaş çevrenizi, okuduğunuz kitapları ve seyrettiğiniz filmleri öğrenmek isteyen erkek hakkınızdaki şeyleri merak ediyor demektir. Ve sizden hoşlanan birisi ancak bunu yapar öyle değil mi?
İltifat Eden Erkek

Bir erkeğin sevdiği bayanın kalbini kazanmak için yapmayacağı şey yoktur. Öncelik olarak karşısındaki bayanın giyim kuşamını inceleyen erkek ona iltifat etmeyi görev bilir ve bunu samimi bir şekilde yapar.

Korumacı Erkek 

kadinlarin-ve-erkeklerin-hoslanma-belirtileri-2

Eğer bir erkek bir bayandan hoşlanıyorsa onun üzülmesini istemez ve kalabalık ortamda kız arkadaşının moralini bozabilecek herhangi bir durumda ilk müdahaleyi kendisi yapmak ister.

Jest ve Mimikler

Hoşlanma belirtilerinin birisi de erkeklerin jest ve mimiklerine fazlaca dikkat etmesidir. Havalı bakışlar ve ağır çekimde gülüş erkeklerin farketmeden yaptığı en popüler hareketlerdir. Bir erkeğin sizden hoşlanıp hoşlanmadığını anlayabileceğiniz en temel madde budur.

Kadınların Hoşlanma Belirtileri

 

Gizliden Gizliye Süzmek

kadinlarin-ve-erkeklerin-hoslanma-belirtileri-3

Bayanlar erkeklere kıyasla daha nazlıdır haliyle. 🙂 Hoşlandığı erkeğe doğrudan bakmaktansa çaktırmadan süzmeyi tercih ederler. Dolayısıyla karşınızdaki bayanın size karşı kaçamak bakışlarını yakalıyorsanız hava da aşk kokusu var bizden söylemesi..

 

Vücut Dilinin Etkisi 

Vücut dili konuşma dilinden daha etkilidir. En azından yalan söyleme ihtimali yoktur. Hoşlandığınız kişiyle otururken dizleri size dönükse ve sizi dinlerken başını ilgili bir şekilde öne eğiyorsa ve belli fırsatlarda sizinle temasa geçiyorsa aranızda bir elektrik olduğu kaçınılmaz.

 

Dinleyip, Soru Sormak

kadinlarin-ve-erkeklerin-hoslanma-belirtileri-5

Bu bayanların en temel taktiğidir. Muhabbet esnasında beylere ” çok ilginç, gerçekten mi! ” şeklinde anlatımı daha da uzatmalarına sebep olacak tepkiler verirler böylelikle onlar hakkında daha çok bilgi edinme ortamını yakalamış olurlar.

Tesadüfler

Anlam veremediğiniz bir şekilde bir bayanla sürekli karşılaşıyorsanız ofiste siz kahve almaya gittiğinizde peşinizden o da geliyorsa, öğlen yemeklerinizi aynı saate denk getiriyorsa sizinle konuşmak istediği apaçıktır.

Fiziksel Temas

Bayanlar hoşlandıkları erkeklere narin dokunuşlarda bulunmaya başladıklarında hoşlandıklarını anlamanız çok zor olmamalı. Ama bu dokunuş öyle dostça bir dokunuş değil, ürkek bir dokunuş olacak.

Küçük Değişikliklerle Kilo Verin

Siz de kilo vermek için sürekli teknikler geliştiriyorsanız ve uyguladığınız tekniklere inancınızı yitiriyorsanız yepyeni yöntemlerle karşınızdayız. Denenmiş ve istenilen sonuçlarla karşılaşılmış bu fikirleri denemek için sabırsızlanacaksınız. Her şeyin başı sağlık.. Kilonuzun sağlınıza gölge düşürmesine izin vermeyin.

kucuk-degisikliklerle-kilo-verin-6

 

Kilo Vermenin En Basit Kuralları

 

1-) Mavi tabak kullanın.

Bilim insanları kırmızı ve sarı renginin iştah açıcı olduğunu söylemişlerdir. Ancak mavi renk bilimsel olarak daha tatmin edici bulunmuştur. Mavi renk tabak kullanmanın daha az yemek yemenize sebep olacağı hiç aklınıza gelir miydi?

2-) Daha büyük çatal kullanın. 

kucuk-degisikliklerle-kilo-verin-4

Küçük çatal kullandığınız vakit doyma hissinizin en aza indirgendiğini bilim adamları tarafından kanıtlanmıştır. Daha büyük çatal kullandığınız zaman çok yediğiniz hissine kapılıp beyninize ” doydum ” sinyalleri gidiyor.

3-) Televizyonu kapatın.

Televizyon izlemek ya da bilgisayarda zaman geçirmek abur cubur yeme ihtiyacını daha da artıyor. Televizyon, bilgisayar vb. elektronik cihazlardan uzak durduğunuz taktirde atıştırma alışkanlığınızı da yenebilirsiniz.

4-) Hafta sonu ara vermeyin.

Hafta içi diyetini harfi harfine uyan kişiler hafta sonları kendilerini ödüllendirmek istiyorlar. Ama hafta sonları ayın üçte birini kapsıyor. Dolayısıyla düzenli bir diyet planı uygulamaya başladıktan sonra daha çabuk kilo verdiğinizi gözlemleyeceksiniz.

5-) Sezgilerinizi dinleyin.

kucuk-degisikliklerle-kilo-verin-5

Karnınız acıktığında sezgilerinize kulak verirseniz ya da ” canım bir şeyler yemek istiyor ama acaba ne yesem? ” tarzı sorularla karşı karşıya buluyorsanız kendinizi iç sesinize odaklanın ve hafif bir şeyler yiyerek sırf yemek olsun diye bir şeyler yememiş olursunuz.

6-) Tabağınızı doldurun. 

Tabağınızı bitirdikten sonra yeni bir menüye geçmektense tek seferde tabağınızı doldurmanız gözünüzün doymasına sebep oluyor ve normale göre %14 oranla daha az yemek yemiş oluyorsunuz.

7-) Konserve tüketimini azaltın.

kucuk-degisikliklerle-kilo-verin-1

Konserve tüketimini azaltırsanız kalorilerinizden daha çabuk kurtulursunuz. Eğer yiyeceksenizde kutu konservelerden de öte dondurulmuş konserveleri tercih edin.

8 -) Yemek için ayrılmış alanlarda yemek 

Yemek için ayrılmış alanlarda yemek yemeğe odaklanmanıza ve doyduğunuzu daha net gözlemlemenize neden oluyor. Dolayısıyla yemeğinizi odaklanacağınız bölgelerde yemeniz ( mutfak gibi ) kilo vermenize destek olacak.

9-) Lokmalarınızı daha çok çiğneyin.

kucuk-degisikliklerle-kilo-verin-2

Lokmaları ortalama olarak 15 kere çiğniyoruz eğer bu sayıyı 40 a çıkardığımız vakit doyma hissimiz normale göre %12 oranla daha da artacak. Araştırmaya göre, çiğneme sayısı arttıkça açlık hormonu olan girelin azalıyor ve doyduğumuzu hissediyoruz.

10-) Yemekten önce su için.

Açlıkla susuzluk birbirine çok karıştırılan iki olgu. Günlük su tüketiminizi artırdığınız zaman yemek yeme ihtiyacınız da bir o kadar azalacaktır. Yemekten yarım saat önce su içmeniz durumunda açlık hissiniz daha az olacak.

11-) Dilinizi fırçalayın. 

Diş fırçalamak atıştırma huyunuzu en aza indirgemenize yardımcı olacak. Dilinizi fırçaladığınız taktirde tat alma duyunuz daha da hassaslaşacak ve böylelikle tuzlu yiyeceklerden daha kolay vazgeçebileceksiniz.

 

Gerçekçiliğiyle Ürküten Dövme Modelleri

Emeği barındıran ve görsel güzelliğiyle göze hitap eden her şey sanat eseridir. Dövme yaptırmayı planlayanların dudağını uçuklatacak en ilginç ve gerçeğe yakın dövme modelleriyle karşınızdayız. Gördüğünüz zaman tüylerinizi diken diken yapacağını düşündüğümüz bu modeller bakalım sizi şaşırtmaya yetecek mi? Hayatımıza renk katmak istediğimiz vakit kendimizde belli başlı değişiklikler yapmak isteriz. Meselâ ya saç rengimizi değiştiririz ya da saçımızın boyuyla oynarız. Bu genelde bayanların yaptığı bir değişiklik olsa da sıkıntının ortaya çıkardığı bir olgudur. Aynı şey beyler için de geçerlidir elbet ama bayanlara oranla erkekler daha azınlıktadır. Dövme de aslında kendimizde değişiklik aradığımız dönemlerde yaptırdığımız bir farklılıktır. Dilerseniz dövme modellerini incelemeye başlayarak merağınızı giderme yolunda ilerleyelim..

Tüylerinizi Diken Diken Yapacak Dövme Modelleri

 

1-)

gercekciligiyle-urkuten-dovme-modelleri-

 

 

2-)

gercekciligiyle-urkuten-dovme-modelleri-1

 

3-)

gercekciligiyle-urkuten-dovme-modelleri-2

 

4-)

gercekciligiyle-urkuten-dovme-modelleri-3

 

5-)

 

gercekciligiyle-urkuten-dovme-modelleri-4

 

 

6-)

gercekciligiyle-urkuten-dovme-modelleri-5

 

 

7-)

gercekciligiyle-urkuten-dovme-modelleri-6

 

8 -)

gercekciligiyle-urkuten-dovme-modelleri-7

 

9-)

gercekciligiyle-urkuten-dovme-modelleri-8

 

10-)

gercekciligiyle-urkuten-dovme-modelleri-10

 

11-)

gercekciligiyle-urkuten-dovme-modelleri-11

 

12-)

gercekciligiyle-urkuten-dovme-modelleri-12

 

13-)

 

gercekciligiyle-urkuten-dovme-modelleri-13

 

14-)

gercekciligiyle-urkuten-dovme-modelleri-14

15-)

gercekciligiyle-urkuten-dovme-modelleri-15

 

16-)

gercekciligiyle-urkuten-dovme-modelleri-16

 

17-)

gercekciligiyle-urkuten-dovme-modelleri-17

 

18-)

gercekciligiyle-urkuten-dovme-modelleri-18

Kafası Güzel İnşaat Ustaları

Farklı tasarımlara açığız elbet ama bu kadarı da fazla doğrusu! Gerçi ne kadar tasarım konusuna gireceği de tartışılır ya neyse! İnşaatçı amcalarımızın yapmış olduğu elle tutulur, gözle görülür en enteresan hataları konu edinelim dedik. Aman efendim aman nasıl sonuçlarla karşılaştık sormayın gitsin.. Her şeyi gayet güzel düşünülmüş ancak gözden kaçan ufak bir ayrıntı koskoca mimariyi mahvetmiş. Bu tarz örneklere bolca rastlayacağınız bu fotoğraflar sizi hem güldürecek hem de düşündürecek. J Mimari işinin zor olduğunu bizde biliyoruz tabii ki o kısmı tartışılır bir konu değil fakat böyle basit hatalarla karşılaştığımız zaman ister istemez gülüyoruz affola!  Tamam, lafı daha fazla uzatmadan ve sizi çokta merakta bırakmadan şu basit hatalara bir bakalım..

Pes Dedirten Hünerler

kafasi-guzel-insaat-ustalari-1

En komik capsler bile sıradan kalır bu mantığın yanında 🙂 Yangın çıkışının bu kadar hafife alınacağı hiç aklıma gelmezdi gerçekten. Yerden bu kadar yüksek olması yangından tutuşma olasılığı da göz önünde bulundurularak hesaba dahil oldu sanırım.

kafasi-guzel-insaat-ustalari-2

İnsan düşünme yeteneğini kaybederse nasıl insan olur ya da kapı kapanma yetisini kaybettiğinde ona kapı demek ne kadar mantıklı olur ve bunların hepsi bir çelişki mi 😀

 

kafasi-guzel-insaat-ustalari-3

Çeşme Şam’da lavabo Halep’te.. Usta neyin kafasını yaşadı acaba böyle bir şey yaparken. Hmm insan “ acaba ne amaçlanmış olabilir?” diye düşünmeden edemiyor ama sonuç sıfır..

 

kafasi-guzel-insaat-ustalari-4

Evin üzerine ev inşaa edilmiş gibi bir görüntü var. Orası kesin hazine odası, baksanıza üzerine demir çekilmiş bir de..

kafasi-guzel-insaat-ustalari-5

Ev sahibi besbelli büyük bir hevesle klimayı taktırmış fakat sonrası tam bir kâbusa dönüşmüş. Üzülmemek elde değil, baksanıza!

kafasi-guzel-insaat-ustalari-6

Bu evi yapan inşaat ustası delirerek öldü herhalde.. Ya da insanlara ekşın yaşatmak amaçlı sinsi planlar yapmış. O kapıların ne işi var orada anlayan varsa beri gelsin.

Gözlerinize İnanamayacağınız Mimari Hataları

kafasi-guzel-insaat-ustalari-7

İyi ki su yolu yapmışsınız he! Yoksa borudan akacak su direkt zemini göle çevirecekti.. Ne de iyi düşünmüşler..

kafasi-guzel-insaat-ustalari-8

Amaçsız bir yerlere tırmanmaya çalışmakta aynı böyle hüsranla sonlanabilir. Alışveriş merkezinde bir kat daha çıkacaklardı vazgeçtiler galiba.

kafasi-guzel-insaat-ustalari-9

Basket sahasının yaratıcılığına baksanıza! Bundan sonra milli maçlarda burada düzenlense ne iyi olur dimi? 😀 NBA bu fotoğrafı görse ne düşünür acaba?

kafasi-guzel-insaat-ustalari-10

Duvardan geçebilme özelliğine sahip kişiler için düşünülmüş bir merdiven. Ne kadar düşünceli insanlarımız var, gözlerim yaşardı.

kafasi-guzel-insaat-ustalari-11

Bu evde kalınmaz bizden söylemesi! O odada ne olabilir ki.. Uçabilen bir şeyler dolanıyor kesin orada! Hemen topuklamakta fayda var.

kafasi-guzel-insaat-ustalari-12

İnsanların canlarıyla nasıl da oynuyorlar. Yangın çıkışı diye açtıkları kapı bir hücreye çıkıyor.. Bu kadar da olmaz ki ama!

kafasi-guzel-insaat-ustalari-15

Ortada kuyu var yandan geç ” durumunu bir direğe entegre etmeye çalışmışlar sanırım. Hayretlerimiz şaştı. Enteresan gerçekten..

 

 

Graffiti Sanatının Dudak Uçuklatan Örnekleri

Graffiti sanatı ilk olarak Avrupalılarda boy göstermiştir. Türkiye’ye ise Almanya’da yaşayan gurbetçi Türkler tarafından tanıtılmıştır. Almanya’da Almanlar tarafından dışlanan Türkler çeteleşmiş ve hiphop kültürüne yönelmişlerdir. Böylelikle de graffiti sanatı Türkiye’ye gelen gurbetçilerin tanıtımıyla tanınmıştır. Graffitide kullanılan spreyler Türkiye’deki graffiti sanatçılarına ne kadar komünist, anarşist vb. zararlı etiketleri yapıştırsa da bu hobiye duyulan saygı graffiti severlerin pes etmemelerini sağlamıştır. Şimdi en azından daha sağlıklı sonuçlar aldığımız graffiti çalışmalarına rastlıyoruz. Ya da sokak sanatıyla uğraşan kişilere önceki dönemlere nazaran daha çok saygı gösteriyoruz. Gerçi önceden yaşanılan olaylarında büyük etkisi var. Ama o dönemdeki kaosu bugüne taşımamakta oldukça elzem. Yaratıcılık sokak sanatıyla birleşince bakın nasıl sonuçlar ortaya çıkıyor.. İşte ağzınızı açık bırakacak o mükemmel graffiti çalışmaları karşınızda!

 

Sokak Sanatı Yaratıcılıkla Birleşirse

 

graffiti-sanatinin-dudak-ucuklatan-ornekleri-1

Köhne bir evi en fazla ne kadar değiştirebilirsiniz ki? İşte burada devreye graffiti sanatı devreye giriyor. Sanatın neleri değiştirebileceğini oldukça güzel anlatan bir çalışma olmuş.

 

 

graffiti-sanatinin-dudak-ucuklatan-ornekleri-2

Sokakların dili olsa neler söyleyecekler bir bilsek 🙂 Onları dillendirecek kişilere ihtiyaç var.. Sokaklara rengarenk bir kapı aralayan graffiti sanatçılarının hayâl dünyasından bize yansıyanlar..

graffiti-sanatinin-dudak-ucuklatan-ornekleri-3

Bir duvarda nasıl olur da bu kadar detaylı çalışılabilir?” sorusunu akıllarda uyandıran bir çalışma.. Yetenek denilen şey gerçekten doğuştan gelmeli..

graffiti-sanatinin-dudak-ucuklatan-ornekleri-4

İç aleminizde size eşlik eden karakterleri yansıtabileceğiniz duvarlarınız olmalı..  Bir de yeteneğiniz tabii.. 🙂 Graffitinin insana neşe verdiği gerçeğini görebileceğiniz bir örnek karşınızda.

graffiti-sanatinin-dudak-ucuklatan-ornekleri-5

Her şeyin bir değeri vardır aslında. Ya da her şey yeniden değer kazanmayı hak edecek öneme sahiptir. Basit gibi gözüken bir duvar tamamen sanat eseri halini alabilir.

 

Graffitide Zirveye Ulaşanlar

graffiti-sanatinin-dudak-ucuklatan-ornekleri-6

Türkçe rapin en iyi isimleri bile  zamanında graffiti konusuna az merak salmamışlar. Ama her rapçi mükemmel bir graffiticidir diyemeyiz.

graffiti-sanatinin-dudak-ucuklatan-ornekleri-7

Bir duvar en fazla ne kadar değerlendirilebilirdi ki! İnsanın durup düşünmesini gerektiren bir graffiti çalışması.

 

graffiti-sanatinin-dudak-ucuklatan-ornekleri-8

İnsanın özü en fazla bu kadar güzel anlatılabilirdi. İnsanın iç dünyasında bakın neler var? Gördüğünüz et ya da kemik yığını mı? Hayır tabii,  dikkatli bakın daha da fazlası..

graffiti-sanatinin-dudak-ucuklatan-ornekleri-9

Sürrealist çalışmalar sizi gerçek dünyadan sıyırıp apayrı bir diyara götürüyor. Böyle çalışmaları sokağınızda hayal etsenize ne kadar harika olurdu değil mi?

graffiti-sanatinin-dudak-ucuklatan-ornekleri-10

İç dünyanızın bu kadar karmaşık olduğunu hesaba katarsak böyle çalışmalar çıkarabileceğinizi de göz ardı etmeyiz herhalde.. 🙂

 

Tasarımın Sokaktaki Hali

graffiti-sanatinin-dudak-ucuklatan-ornekleri-11

Basit gibi gözükse de anlayana pek çok mesaj veren graffiti sanatı her yerde kullanıma uygun olsa.. Masal diyarlarındaki gibi bir dünyaya sahip olabiliriz belki. Çok mu şey istedik ne?

graffiti-sanatinin-dudak-ucuklatan-ornekleri-12

İlk bakıldığında gerçekten camdan bir hücreye kapatılmış bir balina olduğuna inansanız da gördüğünüz oldukça ustaca çalışılmış bir graffitiden ibaret.

graffiti-sanatinin-dudak-ucuklatan-ornekleri-13

Yapraklarını dökmüş, hüzün kokan bir ağacı neşeli göstermenin en enteresan yöntemi karşınızda!

graffiti-sanatinin-dudak-ucuklatan-ornekleri-14

Hayvanlar aleminin renk kattığı bir duvarla karşılaşmak ne güzel! Orada düz bir duvar olsaydı her şey bu kadar etkileyici olmayacaktı elbet.

 

graffiti-sanatinin-dudak-ucuklatan-ornekleri-15

Resim galerilerine herkes gitmiyor ne yazık ki! Ama yaratıcılığı sokakları kullanarakta tanıtmak mümkün.. Bu çalışmayı görüpte hayran kalmamak elde değil!

 

Bakın Graffiti Ne Diyor!

graffiti-sanatinin-dudak-ucuklatan-ornekleri-16

Karavanınızın doğaya kamufle olmasını ister misiniz? Bir insanın hayalindeki güzelliklere göre yaşayabilmesi sahip olabileceği en önemli özelliği bence.

 

graffiti-sanatinin-dudak-ucuklatan-ornekleri-17

Gerçeğinden ayırt edilmesi oldukça zor olan bu graffiti arı çalışması da ürkütücü gözükse de sanat kategorisinde yer aldığından büyük bir alkışı hak ediyor.

 

graffiti-sanatinin-dudak-ucuklatan-ornekleri-18

Doğa sanata ne kadar destek oluyor, buyrun kanıtı! 🙂 Bu mükemmel birliktelik görülesi bir güzelliği açığa çıkarmış.

graffiti-sanatinin-dudak-ucuklatan-ornekleri-20

Evlerine gözü gibi bakanlar var, farkında mısınız? Bu evlere bakarken gözlerinizi kaçırabilirsiniz…

 

En Acayip Ofis Şakaları

Monoton geçen bir hayat insana neler yaptırıyor neler! Siz de her gün işe gidip eve gelmekten, sürekli aynı şeyleri yapmaktan sıkılıyor olabilirsiniz. Böyle durumlarda yapacağınız şeyler bellidir aslında değil mi? Meselâ kendinize belli aktiviteler oluşturursunuz belki.. Ya da spor veyahut yüzme kursuna yazılırsınız. Kimbilir belki de okuduğunuzda sizi heyecanlandıracağını düşündüğünüz kitaplar okumaya başlarsınız. Ama eminim ki ofisteki arkadaşlarınıza sarmanız yapacağınız son eylemlerden biri.. Canı sıkıldığı zaman çevresindeki insanlara sataşarak keyif almaya çalışan insan modellerinin neler yapabileceğine bir gözatalım isterseniz. Fotoğrafları gördüğünüz zaman ” pes artık ” dediğiniz yerleri görüyor gibiyiz. Eee o zaman haydi buyrun bakalım ne muzurluklar yapmışlar. 🙂

 

Ofiste Yapılabilecek En Değişik Şakalar

 

en-acayip-ofis-sakalari-1

Ofisteki arkadaşınızın klavyesini anaokulu uygulamalarına çevirseniz nasıl bir tepki alırsınız sizce? Aslında gayette sevimli olmuş, böyle şakalara açık olmak lazım.

en-acayip-ofis-sakalari-2

Çalışma odasını balonlarla doldurup kapısını da bantladığınız bir ofis arkadaşınız oldu mu? Ya da daha önce böyle bir çılgınlık yapmayı düşündünüz mü? Akıllara durgunluk verecek bir plan. 🙂

en-acayip-ofis-sakalari-3

Tavandan gemilerin, uçakların sarktığı bir odaya girdiğinde arkadaşınızın ne tepki vereceğini tahmin edebiliyor musunuz? Yaratıcılığında bu kadarı!

en-acayip-ofis-sakalari-4

Arkadaşınız sabah kartondan bir odaya girdiğinde şok olacak. Aaa o da ne öyle bilgisayarı, masası, her şeyi kartona dönüşmüş..  🙂

en-acayip-ofis-sakalari-5

Klavyesinin arasına yeşillikler sıkıştıracağınız arkadaşınız sizden böyle bir şey yapacağınızı ummayacak muhtemelen. 🙂 Arkadaşınızın klavye tuşlarına bahar gelirse olacağı budur.

en-acayip-ofis-sakalari-6

İş yerinde telefon görüşmeleriyle ilgilenen arkadaşlarınızı  telefonuna el koymanın en enteresan yolu!

en-acayip-ofis-sakalari-7

Arkadaşınızın masasını hediye paketleriyle donatmanız ona yapabileceğiniz en anlamlı şakalardan olur.

en-acayip-ofis-sakalari-8

Asıl şaka böyle olur! 😀 Alüminyum folyo kağıtlarıyla çalışma alanını kaplayacağınız arkadaşınızın bu görüntü karşısında bilinci kapanabilir.

en-acayip-ofis-sakalari-9

Enfes bir mouse kim hayır diyebilir ki! Mouse’un iç kısmını düşünmemek kaydıyla tabi.. Vıcık vıcık olduğunu hesaba katarsak bu fikrin pekte iç açıcı olmadığı sonucuna ulaşıyoruz.

en-acayip-ofis-sakalari-10

Eşek şakası nedir? ” sorusuna verilebilecek en güzel cevap karşınızda! İşte budur.. 🙂

Türkçe Rap’in En İyi İsimleri

Açılımı Rythmic American Poetry ( Ritmik Amerikan Şiirleri ) olan rap, Türkiye’de ilk olarak Almanya’daki Türkler sayesinde yayılmaya başlamıştır. Türkiye’de 80’li yıllarda Kartel’le boy gösteren Rap müziği günümüzde oldukça geniş bir dinleyici kitlesine hakim oldu. Rap’i anlamak çok mühimdir. Bunu en iyi şekilde anlatabilen sanatçıyı tercih etmekte çok önemlidir. Günümüzde ne yazık ki rap müziğine Amerikan özentiliği gözüyle bakıldığı için genel bir kitlede yıkılamamış tabular söz konusu. Ama bu tabularda rap türündeki şarkı sözlerinin güzelliği sayesinde yavaş yavaş erimeye başladı. Genelde hayata dair farklı bakış açılarını konu edinen rap müziğine alıştıktan sonra diğer müzik türlerinden yavaş yavaş elinizi eteğinizi çekmeye başlıyorsunuz. Rap’i Türkiye’de sevdiren en iyi rap sanatçılarına yer verelim istedik. Belki böylelikle yitip gitmesini istemediğimiz rap türüne bir katkımız olur. 🙂

En Sevilen Rap Sanatçıları

1-) Sagopa Kajmer

turkce-rapin-en-iyi-isimleri-1

Gerçek ismi Yunus Özyavuz olan Sagopa Kajmer, yoğun hayran kitlesiyle rap müziğini taçlandıran en önemli isimlerden birisidir.  Melankolia müzik isimli müzik şirketini kurmuştur. Rap’i zirveye ulaştıran oldukça mühim bir isimdir. Yeni çıkardığı Kalp Hastası albümü de dinlenilesi güzelliktedir.

2-) Kolera

turkce-rapin-en-iyi-isimleri-2

Sagopa Kajmer’in eşi olan, gerçek ismiyle Esen Güler Özyavuz’da kendisini rap müziğe adayan isimlerden. Sen Nasıl Bir İnsansın, Soğuk Küvet, Zor İş vb. şarkılarıyla ses getiren Kolera en son 2012’de orda olmak isimli albümü çıkardı. Aldığımız duyumlara göre yeni albüm çalışmalarına başlamış bulunuyor.

3-) Şahsi

turkce-rapin-en-iyi-isimleri-3

İlk rap kaydını 2006 yılında alan Şahsi ( Can Durunesil ) kendine has sound yapısıyla dikkat çekti ve kendi dinleyici kitlesini oluşturdu. 2009 yılında tüm zamanların en iyi Türkçe rap albümü seçilen” Kafile 1 ” albümünün devamı niteliğinde olan “yeraltı kafilesi 2”  isimli albümde yer aldı. Askerlik görevini tamamladıktan sonra Melâl Ep’yi hayranlarına sundu.

4-) Vale

turkce-rapin-en-iyi-isimleri-4

1986 Bulgaristan doğumlu, gerçek ismi Reyhan Çalışkan olan Vale rap dünyasına 1996 yılında dinleyici olarak dahil oldu. 2003 yılında Lyrical çalışmalara başlayan Vale 2005 senesinde ilk kaydını gerçekleştirdi. 2008 yılında Sayha isimli albümünü çıkardı.  Albümündeki ” insan hepsi ” isimli parça 2008 yılı Mayısında ayın şarkısı seçildi.

5-) Sad

turkce-rapin-en-iyi-isimleri-9

Rape duyduğu sevgiyi şarkılarına oldukça içten aktaran sanatçılardan olan Sad, dertli dolap isimli albümüyle kendine has bir kitleye ulaştı ve herkesin büyük sevgisini topladı.

 

6-) Ceza

turkce-rapin-en-iyi-isimleri-5

1977 yılında Üsküdar’da dünyaya geldi. Rap müziğe kendisini adayan isimlerden birisi. Bir zamanlar hem elektrik teknisyenliğini hem de rap müzik çalışmalarını birlikte sürdürmeyi denedi. İkisinin aynı anda yürümediğini fark edince tercihini rapten yana kullandı. 2012 yılında Türk marşı single’ını çıkardı.

7-) Allâme

turkce-rapin-en-iyi-isimleri-6

Trabzonlu olan Allâme ilk kaydını ” meserret ellerinde ”  isimli parçasıyla almıştır. Rap müzikle ilk olarak raple alakası olmayan öz abileri sayesinde tanıştığını söylüyor.  İlk solo albümü “Aforizma”yı 2007 yılında, ikinci solo albümü “Hastalık”ı 2008 yılında dinleyenleriyle buluşturdu.

http://youtu.be/oOcYubPBNzo

 

8 -) Abluka Alarm

turkce-rapin-en-iyi-isimleri-7

Abluka Alarm grubu Laedri ve Barış’tan oluşuyor. Grup 2000 yılında kurulmuştur. Abluka Alarm yaptığı çalışmaları 2003 yılından beri Samsun ve dışındaki konserlerle tanıtmaya çalışıyor. En iyi rap topluluğu olan Kuvvetmira bünyesine 2003 yılında dahil oldular. Fakat daha sonra belli başlı problemler dolayısıyla anlaşmayı bozdular.

9 -) Norm Ender

turkce-rapin-en-iyi-isimleri-8

Küçük yaşlarda Cartel dinleyerek rap müziğini sevmeye başlamıştır. 2004 yılında Atv’de yayınlanan Akademi Türkiye yarışmasına katılmıştır. Youtube’da eksik etek isimli şarkısıyla tıklanma rekoru kırmıştır. 2010 yılında içinde patlar isimli solo rap albümü yapmıştır.

10-) Mozole Mirach

turkce-rapin-en-iyi-isimleri-10

 

Gerçek ismi Harun Dinç olan Mozole Mirach 2004-2005 senesinde Araf albümünü çıkardı. 2005 Temmuz ayında Kuvvetmira Demo yarışmasını kazanarak kuvvetmira bünyesine dahil oldu.