Anne Babanın Aşk Mektuplarını Bulmak

Anne-babalar büyüyen çocuklarının duygusal ilişkilerde yıpranmasından korkmaları çok doğal. Ancak çocukta önyargı oluşturacak tembihlerde bulunmaları da çok yanlış. Meselâ “ aman hee bak erkek arkadaşın olmasın ” ya da “ erkekten arkadaş mı olurmuş, kız kısmı öyle arkadaşlıklar kurmaz” diyerek kızlarının erkeklere olan güvenini sarsmış oluyorlar. Ya da tam tersi çocukta “ yasaklar çiğnenmek içindir” düşüncesini uyandırarak beklemedikleri bir tepki alabilirler. Görücü usulüyle evlenen anne-babaları anlarız da severek evlenen anne babalar nasıl olur da aşk konusunda çocuklarını kısıtlamaya kalkarlar aklım almıyor. 🙂  Sözü fazla uzatmadan “bana belli etmeden ne yaparsan yap.” demeleri bile daha sağlıklı değil mi? Ya da yaptıkları baskılar “ ben ettim sen etme, çok pişmanım keşke zamanında böyle bir hata yapmasaydım” demek mi oluyor?

Eyvah Mektuplar!

anne-babanin-ask-mektuplarini-bulmak-3

Çocuğunuza bir sürü nasihatta bulunursunuz “ aman haa sakın ola aşk meşk işlerine gireyim deme” diye.. Ama gün olur devran döner, sıkı yönetim uyguladığınız çocuğunuz eşinizle aşk mektuplarınızı bulur eee o zaman ne diyeceksiniz. Hemen biz söyleyelim. “ Kem Küm”.. Sonra adama demezler mi “ Eee bana diyordun anne\baba bak zamanında sizin de benzer muhabbetleriniz olmuş” diye. O zaman da “ ama biz edindiğimiz tecrübelerden yola çıkarak senin bunu yapmamanı istiyoruz” derseniz başarılı olamazsınız. Çünkü çocuğunuz  “ başarılı kıvıramadınız ” mavi ekran hatası verir. 🙂

anne-babanin-ask-mektuplarini-bulmak-2

Aşk ve aşık olma konularında çocuğunuzu ne kadar kısıtlarsanız kısıtlayın yine kendi bildiğini okuyacak ve aşka düşecektir. Çünkü aşk mıknatısına yakalanmayan nadir insanlar ya psikolojik sorunlar yaşıyordur ya da yaşama sevincini tamamen yitirmiştir. Dolayısıyla aşkı bir tuzak olarak görmeyin ve çocuklarınıza da böyle göstermeyin. Mutluluğu arayan evladınız kendisini tamamen bir çözümsüzlükte bulabilir. Bu kararsızlığı yaşayan çocukta içine kapanır. Siz de iyiliğini düşündüğünüz kızınız ya da oğlunuza aslında en büyük kötülüğü yapmış olursunuz. Kararlarınızı önyargısız almanız dileğiyle..
Sevgiler..

Babanın Yanında Sevgiliyle Mesajlaşmak

Günümüzde aşkın yaşanılış şekli de değişmiş durumda. Bundan 20 sene önceki aşıklarla şimdiki aşıklar arasında dağlar kadar fark var. Eskiden sevgililer ayrı oldukları zamanlarda pek konuşamazdı. Pek değil, hiç konuşamazdı. Sadece buluşmadan buluşmaya diyalog halinde olurlardı. Eve vardıkları andan itibaren de birbirlerinden pek haber alamazlardı. Ev telefonunda konuşmak başlı başında sıkıntıydı zaten. Tek yolları mektuplaşmaktı. Hele ki uzak mesafelerde ise bu mektuplar yoğun halde olurdu. Tabi çoğu zaman da aileden gizlenerek.

Man Using Texting Abbrevations on Digital Tablet

Şimdilerde ise bu durum daha farklı. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte her yerden konuşabilirler. Yan yana olmasalar da günün her anı birbirlerinden haberleri olurdu. Facebook, Twitter, Skype, MSN, SMS, Whatsapp gibi birçok konuşma yolu vardır. Gerek cep telefonlarından seslerini duyarlar, gerekse kameralı chat sayesinde görüntülü konuşabilirler. Gün içerisinden ne yaptıklarını, ne yediklerini, ne içtiklerini, kimle konuştuklarını en ince ayrıntısına kadar bilirler. Buna da “Teknolojik aşk” diyebiliriz.

babanin-yaninda-sevgiliyle-mesajlasmak-2

Sıkıyorsa Mesajlaş!

Teknoloji aşıklarının önünde kimse duramaz. Her yerde mesajlaşabilir, her türlü konuşabilirler. Ta ki karşılarından bir kişi olana dek; BABA! Evet, babaların yanında sevgiliyle konuşmak sevgi pıtırcıklarımız için zor bir durum. Sürekli bir gözün telefonda, bir gözün de baba da olur. “Acaba ne diyecek, kızar mı, kaşlarını çatar mı” gibi sorular akılları kemirir durur. Hele bir de kızsan yandın demektir. Bir kız, babasının yanında asla mesajlaşamaz. Hele bir mesajlaş bakalım ne oluyor! O telefonu alır, beynine beynine vurarak radyasyondan seni komaya sokar. Kızlar da genelde konuşmaz zaten. Sevgilisine “aşkm şu an bbam ynmda, knşmyrum, snra knşlm” diye mesaj atıp erkek tribine maruz kalırlar.

babanin-yaninda-sevgiliyle-mesajlasmak-3

Bu durum erkekler de biraz daha farklıdır. Erkek diye de her şeyi yapacak hali de yok tabi! Sevgiliyle babasının yanında mesajlaşan erkek daha rahattır. Pek takmaz bu durumu. Ancak baba her zaman rahatsızdır bu durumda. Bir konuşmaz, iki konuşmaz ama üçüncü de patlar; “Lan eşek sıpası bırak artık şu gavur icadını elinden!”. Erkekte şöyle bir irkilme olur tabi haliyle. Hele ki yemek masasında yakalanırsa vay haline.

babanin-yaninda-sevgiliyle-mesajlasmak-4

Babalar, çocuklarının sevgilisiyle mesajlaştığını her zaman anlar. Nasıl mı? Tabi ki konuştuğunuz sıradaki yüzünüzdeki o aptal gülümsemeden! O gülümseme sizi o kadar çabuk ele verir ki hiçbir şey anlayamazsınız bile. Sonrası artık babanın insiyatifine kalmış. Asar mı, keser mi, döver mi.. Hayır zaten babanın korkusuyla sevgilinin ne dediğini bile anlayamıyorsun ki arkadaş. Karşındaki romantik bir mesaj atar, sen bön bön bakarsın öyle. Sonra neden ilişkilerde sorun oluyor, neden sevgilim ilgisiz? Ulan babanın yanında konuşursan kendini de karşındaki insana veremezsin zaten anten! O babanın tek bir bakışı bile beynine reset atmaya yeter de artar bile.

babanin-yaninda-sevgiliyle-mesajlasmak-5

Hey gidi gençlik hey.. Devam edelin bakalım 10.000 SMS’lere, internet paketlerine, beleş dakikalara. Bir gün babanızın sabrı tükenecek ve o telefonu nerenize sokacağını seçme işlemini size bırakacak. İşte o zaman da aynı özgüveni bekleriz sizden.

babanin-yaninda-sevgiliyle-mesajlasmak-6

Kadınları Anlamanın 1000 Yolu!

Yeryüzünün asırlardır süre gelen en büyük sorunu kadınları anlamaktır. Günler günler, aylar ayları, yıllar yılları, asırlar asırları kovaladı ama kadınlar tam olarak hala anlaşılamadı. Mustafa Kemal Atatürk bile bu konu hakkında “Orduları yönettim ama bir kadını yönetemedim” sözünü söylemiştir. Nice liderler, nice bilim adamları, nice romantik geçinen adamlar bu yolda heba oldu gitti. Gencecik yaşında saçları beyazladı, sigaraya başladı, melankolik oldu çıktı. Kadınları anlayacağım diye boğazdan kesildi. O kadar araştırmalar yapıldı ama nafile..

kadinlari-anlamanin-1000-yolu-1

“Bütün kadınları anlayacağına kendi kadınını anla” diyebilirsiniz tabi, hakkınızdır. Bir erkek, sadece kendi kadınını anlamaya adamalıdır ömrünü. Ancak anlayamıyorsa da suç onda değildir. Suç kadında da değildir. Suç kimsededir. Kadınların karışık iç yapısı bu düzenin sebebidir. Şimdi düşünün.. Milyarlarca erkek ve milyarlarca da kadın var. Asırlardan beri yaşayanları da kattığımızda bu milyar sayısı bol sıfırlı bir hale geliyor. Bu kadar erkek, bu kadar kadını bu zamana kadar çözememişse bundan sonra da çözemeyecek mi yani? Tabi ki hayır! Kadınları anlamak çok kolaydır aslında. Bunu sadece kendi içinizde listelemeniz ve kendinizle yüzleşmeniz gerekir. Öncelikle tecrübelerinizden de faydalanarak sessiz sakin bir kasabaya yerleşin ve kafanızı dinleyin. Alın elinize kalemi kağıdı yazmaya başlayın. Listeniz bittiği anda da “Ben acaba bunlardan kaç tanesini yapabiliyorum” diye kendi içinizde sorgulayın. Eğer ki listenizdeki maddelerin çoğunluğunu yapamıyorsanız tabi ki anlayamazsınız kadınları! Çok mu zor yani 1000 tane maddeyi yapmak! “Oha 1000 mi!?” demeyin sakın. Ne varmış yani 1000 maddeyi yapmakta. Bir kadını anlamak için değmez mi? Yapmanız gereken tek şey 1000 tanecik madde. Zaten siz bunları yaptıktan sonra kadınlar mutlu olacaktır. He, bu maddeleri yaptıktan sonra kendi ruh haliniz ne olur bilemem ama buradaki amaç kadınları anlamak olduğu için amacınıza da ulaşmış olursunuz. Belki de kadınlar kafayı yemiş erkeklerden hoşlanıyordur, kim bilir. Denemeye değer bence.

kadinlari-anlamanin-1000-yolu-2

Ben de aynen sizin gibi denemeye değer dedim ve madde madde yazmaya başladım. Yazdıkça yazdım, düşündükçe düşündüm. Fakat siz de anlayışla karşılarsınız ki 1000 madde öyle kolay yazılmıyor. Bir zaman sonra o sessiz sakin kasaba da sıkıyor insanı. Güç bela yazdığım maddeleri buraya koyuyorum. İster inanın ister inanmayın bunları yazarken kör oldum, beynim sulandı, afalladım kaldım. Geriye kalan 960 tanecik maddeyi de sizlere bırakma kararı verdim. 40’tan ileriye sararak yazacağınız maddelerle bu listeyi tamamlayacağız. Sadece erkekler değil, kadınlar da yazabilir tabi. Sonuçta kendileri ne istediklerini biliyorlardır diye düşünüyorum ben. En beğenilen maddeyi yazana da sürpriz bir akşam yemeği. Hem de Adriana Lima, Megan Fox, Angelina Julie eşliğinde. Hayaldi, gerçek olacak!

kadinlari-anlamanin-1000-yolu-3

Altın Kurallara Başlıyoruz

1-) Asla sinirliyken tartışmayın.

2-) Tartışma sırasında kesinlikle onu suçlamayın.

3-) Neyse, ok, peki gibi mesajlarına uyuz olduğunuzu belli etmeyin.

4-) Saçını kestirdiyse ya da boyatmışsa fark etmemezlik yapmayın.

5-) Giydiği kıyafete kötü bir laf söylemeyin.

6-) Ayakkabılarına iltifat edin.

7-) Kendisinin ne kadar inatçı olduğunu biliyorsanız bile inatlaşmayın.

😎 Onları %100 anlamanız mümkün değil, sadece kabullenin.

9-) Sürekli ısrar edin.

10-) Bir sorun yoksa mutlaka bir sorun vardır.

11-) Yeri geldiğinde maço yeri geldiğinde romantik olun. Ölçünüzü iyi ayarlamanız gerekir.

12-) Özel günlerinde ne isterlerse yapın.

13-) Alışveriş yaparken asla ama asla “Bir şey almayacaksan boşuna dolaşmayalım” demeyin.

14-) Onu ilgi manyağı edin.

15-) Kıskançlık dozunuz ölçülü olsun.

16-) Bebek gibi konuştuğu zaman “Gerizekalı gibi konuşma” demeyin.

17-) Asla kıskandırmaya çalışmayın.

18-) Kızlı arkadaş ortamlarından uzak durun.

19-) Sen biraz kilo mu aldın cümlesini hafızanızdan silin.

20-) “x kişisini beğeniyor musun?” diye sorduğunda cevabı geçiştirin. Tuzaklı sorudur.

21-) Cimri olmayın.

22-) Kararsız olmayın, net olun.

23-) Asla yalan söylemeyin.

24-) Ne kadar çok konuşursa konuşsun dinleyin. Dinlemezseniz bile dinliyormuş gibi yapın.

25-) Bir başka kadınla yakın arkadaş olmayın.

26-) Kadınları anlamıyorum diyerek işin içinden çıkmaya çalışmayın.

27-) Ara sıra çiçek alın.

28-) Neyse diye geçiştirdiği bir şey varsa bilin ki o geçiştirdiği şey bir gün karşınıza çıkacaktır.

29-) Kadınların en ufak bir şeyi bile unutmadığını unutmayın.

30-) Evden geç çıkmasına çok laf etmeyin.

31-) Buluşma yerinde kesinlikle bekletmeyin. Gerekirse erkenden gidin.

32-) Parfümün ne güzel, gülüşün ne güzel, saçın güzel kokuyor gibi güzel sözler söyleyin.

33-) Uyuduğunda aşk mesajları atmayı ihmal etmeyin.

34-) Saçma bir fikir söylese bile saygı duyun.

35-) Yemeği kötü olsa bile bunu esprili bir dille söyleyin ve fazla uzatmayın.

36-) Özel tarihleri unutmayın. Gerekirse elinize yazın. Kadınlar her şeyin ilkini çok iyi hatırlar.

37-) Geç saat olunca eve kadar bırakın. Bırakacak durumunuz yoksa, eve varınca vardın mı diye arayın.

38-) Telefonunuzu karıştırmasına izin verin.

39-) Tartışma sırasında gelme diyorsa gidin.

40-) Yanında ağzınızı şapırdatmayın.

Ben ancak bu kadar yazabildim. Düşünüyorum düşünüyorum başka da aklıma gelmiyor. Yardımcı olabilmek ve 1000 kuralı tamamlamak için geri kalanını sizlere bırakıyorum. Baylar bayanlar! Hadi, şimdi eller klavyeye!

 

 

Düğün Arabasına Yazılan Komik Yazılar

Nerde şimdi eski model gelin arabaları.. Hepsi geçen günlerin arasına bir bir çıkmamak üzere karıştı. Evlilik denen durum normal insanın hayatında bir kere olan bir olay.. Bir daha yaşayamayacağımız bu günü en keyifli şekilde geçirmek istememizde en doğal hakkımız.. Daha çok beyler-bayanlar gelinlik ve damatlık seçerken farklılık yaratmaya çalışırlar. Gelinliğin modeli farklı olsun, damatlığın mendili ipeksi olsun gibi gibi.. Ama şimdi en çok konuşulan ve dikkat edilenler arasında gelin arabasının önüne ve arkasına yazılan yazılar yer alıyor. Siz de herkes gibi ” mutluyuz, evleniyoruz ” mu yazdıracaksınız? Hayır, hayır..! Bu kadar sıkıcı olamazsınız öyle değil mi? “ Ama farklı ne yazdırabilirim ki! ” diye düşünüyorsanız işte size en çok konuşulan yaratıcı mı yaratıcı gelin arabasına uygun yazılar sunuyoruz..  Sıradışılığınızı gelin arabanıza da yansıtmalısınız.  Bakalım sizden daha yaratıcı fikirler çıkacak mı?

 

En Konuşulan Düğün Arabası Yazıları

 

dugun-arabasina-yazilan-komik-yazilar-1

Ahh şu sms, konuşma kampanyaları olmasaydı aşıkların hali nice olurdu? 5000 dakika sayesinde bu günlere gelen çiftin mutlu gününe tanık olmak gurur verici. Teşekkürler telefon operatörleri, teşekkürler aşkına sadık kalan gençler!

 

dugun-arabasina-yazilan-komik-yazilar-2

Evlenen kişiler evlenene kadar bir heyecanlı bir aşk böceği modunda geçirirler bu dönemlerini. Evlendikten sonra da “ aman hee sakın evlenme, bekârlık sultanlıkmış gerçekten” nasihatlarına başlarlar.. Aaaa ama herkes o duyguyu tadacak ve herkes o yanlışa kendi deneyimleriyle düşecek. Bırakın da ağız tadıyla kaderi yaşamanın güzelliğiyle çekelim cefamızı.. Bu nasihatları herkese vere vere bakın gençlerin psikolojisini bozdunuz. Sonra düğün arabalarına böyle yazılar yazarlar.

dugun-arabasina-yazilan-komik-yazilar-3

Gelin babası ile damat arasındaki o ilk gün esen soğuk fırtınalar… Görülmeye değer diyeceğim, değil! Aman ha hemen uzaklaşın o ortamdan.. Kızını elinden alan damadına içten içe sinirlenen baba, mutlu olmaya çalışsa da beceremez. İçindeki volkanları bastırmaya çalışsa da muhakkak patlar bir şekilde..  Bir de damat böyle bir yazı yazdırırsa arabaya ( nispet yapar gibi) hangi baba soğuk rüzgarlar estirmez ki o gün? Orada yaşananları merak ettik biz şimdi ama…  İltifatla nispetin kardeş olması sonucu ortaya çıkmış melez bir yazı..

dugun-arabasina-yazilan-komik-yazilar-4

Eve düğün telaşı yaşatan son kişi olarak kapanışı bu notla yapmanız hem eşinizi hem de annenizi çok mutlu edebilir..

dugun-arabasina-yazilan-komik-yazilar-5

Kamyon arkası yazılarından alıntı yapan yaratıcı damat bey bu yazı sonucunda kim bilir nasıl tepkiler aldı? ” Gelin arabası kamyondan olaydı eyidi” kibar damat seni.. 🙂

dugun-arabasina-yazilan-komik-yazilar-6

Yazacağınız yazılara karar verirken size yol ve su olarak geri dönecek tepkileri de  göz ardı etmeyin.  😀

dugun-arabasina-yazilan-komik-yazilar-7

İşte aşk budur! Temeli sağlam atmak eyleminin görselleştirilmiş vaziyeti karşınızda!   Mesaj adrese teslim edilmiştir umarım..

dugun-arabasina-yazilan-komik-yazilar-8

Yeni moda kayın peder ve kayın valideye atıfta bulunmak herhalde..  “ Üzülme annesi ben çok bekledim, şimdi sıra sende ” dercesine bir mesaj..

dugun-arabasina-yazilan-komik-yazilar-9

Siz de ” Ne o öyle, hep gelin arabasıyla mı gelin olunacakmış biraz da adetleri farklılaştıralım.” deyip yenilik arayanlardan mısınız?  Bakın çiftimiz farklılığı nerede bulmuş.. 🙂

 

dugun-arabasina-yazilan-komik-yazilar-10

Yaptığı şeye kendisi bile inanmayan damat beyin son sözleri.. Geçti Bor’un pazarı, sür eşeğini Niğde’ye.. 😀

dugun-arabasina-yazilan-komik-yazilar-11

Az önce dedik ya “bari kamyon süsleseydiniz” diye ama biz şaka yapmıştık onda.. Ciddiye alanlar olmuş belli ki! Yaratıcı olmakla değişik olmak arasında fark vardır. Bu epey değişik olmuş..

 

dugun-arabasina-yazilan-komik-yazilar-12

Vay vayy vayyy! Böyle centilmen beyler varmış hayatta demek ki! Bunu da gördük ya daha bir şey görmesekte olur. Örnek olması dileğiyle..

dugun-arabasina-yazilan-komik-yazilar-13

Al işte!  Gelin hanım bunu kesin görmemiştir. Yoksa o arabaya binecekte, evlenmeye gidecekte hıhh zor biraz.. Şâhsen o yazı çıkmadıkça bende arabaya oturmazdım. Ama dediğim gibi gelin görmemiştir o yazıyı Allah Allah nasıl da görmemiş ya!  😀

dugun-arabasina-yazilan-komik-yazilar-14

Okulda, sokakta, parkta, yolda her yerde rek-lam-lar  😀 Eee madem öyle gelin arabalarında da olsun öyle değil mi? Hayy hayy bakın bi..

dugun-arabasina-yazilan-komik-yazilar-15

Örnek bir düğün arabası daha.. İşte aşk budur! İşte ideallik budur! Merak edenlere, karar veremeyenlere özel..

En Komik Düğün Karikatürleri ve Videoları

dugun-arabasina-yazilan-komik-yazilar-1

dugun-arabasina-yazilan-komik-yazilar-2

dugun-arabasina-yazilan-komik-yazilar-3

dugun-arabasina-yazilan-komik-yazilar-4

dugun-arabasina-yazilan-komik-yazilar-5

dugun-arabasina-yazilan-komik-yazilar-6

dugun-arabasina-yazilan-komik-yazilar-7

dugun-arabasina-yazilan-komik-yazilar-8

dugun-arabasina-yazilan-komik-yazilar-9

dugun-arabasina-yazilan-komik-yazilar-10

dugun-arabasina-yazilan-komik-yazilar-11

dugun-arabasina-yazilan-komik-yazilar-12

dugun-arabasina-yazilan-komik-yazilar-13

dugun-arabasina-yazilan-komik-yazilar-14

dugun-arabasina-yazilan-komik-yazilar-15